Hakkımızda 

 


 

 

KARAKAŞ ÇİFTLİĞİ 1969 YILINDA EGE BÖLGESİNİN DOĞA HARİKASI DİLEK YARIMADASINDA ÇAM ORMANLARI İLE DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE BİR NARENCİYE BAHÇESİ OLARAK KURULDU.EKREM,RUHİ , FERİDUN KARAKAŞ KARDEŞLER SÖKE EŞRAFINDANDIR VE YILLARCA TİCARET HAYATINDA BAŞARILI BİR EKİP OLDULAR. SONRA Kİ YILLARDA TARIM SEKTÖRÜNE DE GİRDİLER VE SÖKE’YE BAĞLI AĞAÇLI KÖYÜNDE ZEYTİN BAHÇESİ KURMAK İÇİN ARAZİLER SATIN ALDILAR. ÖNCELERİ BİR HOBİ OLARAK BAŞLAYAN BU FAALİYET DAHA SONRA KARDEŞLERDEN RUHİ KARAKAŞ,IN ZEYTİNCİLİĞE DAHA FAZLA İLGİ GÖSTERMESİYLE FARKLI BİR BOYUT KAZANDI.YÖRE İNSANINA ZEYTİNİ VE ZEYTİNCİLİĞİ SEVDİREN, ZEYTİNYAĞININ İNSAN SAĞLIĞINDAKİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEN RUHİ BEY BU KONUDA ÇOK BAŞARILI PROJELERE İMZA ATTI. ZEYTİNCİLİĞİN DUAYENLERİ ARASINDA YERİNİ ALDI.KARAKAŞ KARDEŞLERİ RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ.

 

BİZLERDE 3.KUŞAK TEMSİLCİLERİ OLARAK BÜYÜKLERİMİZİN AÇTIĞI YOLDAN ONLARIN ATTIĞI TEMELLER ÜZERİNE BİR ŞEYLER KOYMAYA GAYRET EDİYORUZ.ZEYTİNLİKLERİMİZ GÜNEY EGE BÖLGESİNDE SÖKE,YE BAĞLI AĞAÇLI KÖYÜNDE BULUNMAKTADIR.EN BÜYÜK HEDEFİMİZ KUTSAL KİTABIMIZ KURAN-I KERİMDE ADI GEÇEN BU MUCİZE BİTKİNİN ÖNCELİKLE TANITIMI,TÜKETİMİNİN YAYGINLAŞMASI VE ARTMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPMAKTIR.ÜLKEMİZDE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN ZEYTİNYAĞI TÜKETİMİ 2 LT CİVARINDADIR.EN YAKIN KOMŞUMUZ YUNANİSTANDA BİLE BU ORAN 22 LİTEREDİR.İNSAN SAĞLIĞI İÇİN MUTLAKA KULLANILMASI GEREKEN BU MUCİZE YAĞI YETERİ KADAR TANIMIYOR VE TÜKETMİYORUZ.

SİTEMİZİ KURARKEN SADE VE KULLANIŞLI OLMASINA ÖZEN GÖSTERDİK UMARIZ BEĞENMİŞSİNİZDİR.BU TARAFLARA GELDİĞİNİZDE MUTLAKA BEKLİYORUZ.HARİTAMIZI İNCELEMEYİ UNUTMAYIN.SAĞLIKLI GÜNLERE HEP BİRLİKTE ......SAYGI VE SEVGİLERİMİZLE

E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN. YENİ ÜRÜN VE FIRSATLARDAN ÖNCE SİZİN HABERİNİZ OLSUN.